Řešení pro procesní automatizaci IBM Cloud Pak for Business Automation

Automation obr

Řada našich firemních klientů staví svá řešení na robustních nástrojích schopných vyhovět jejich každodenním úkolům v náročném podnikovém prostředí. Nejedná se však pouze o automatizaci procesů, ale i o jejich snadnou implementaci a udržitelnost v čase.

My v TIP IT Solutions jsme si vědomi složitosti tohoto úkolu, proto se soustředíme na sledování trendů na rychle se měnícím technologickém trhu, provádíme podrobnou analýzu potřeb našich firemních klientů a pomáháme jim definovat a uspokojovat plánované cíle. Využíváme zkušeností, které naši konzultanti nasbírali za roky každodenní práce na podobných projektech s hlavním cílem = úspěšně navrhnout a implementovat řešení, které bude schopno udržet tempo s růstem firmy a umožní vám soustředit se na business.

Dlouhodobá spolupráce s našimi partnery nám dává nadhled a volnost při volbě spolehlivých nástrojů, které budou schopny udržet krok s prostředím, ve kterém naši klienti každodenně operují a dosahují svých obchodních výsledků a strategií.

V rámci spolupráce se společností IBM nás těší aktuální novinky v portfoliu rodiny Cloud Pak for Business Automation, kam se přesouvají produkty pro automatizaci, procesní management a obchodní pravidla, která byla původně v portfoliu společnosti RedHat. Konkrétně se jedná o produkty Process Automation Manager (PAM)Decision Manager (DM) a Kogito, které obecně popisujeme dále na této stránce. Avizovaná změna umožní IBM pokrývat potřeby v oblasti automatizace, kde není nutná vysoká komplexita robustních / enterprise řešení, nebo kde je více preferován programátorský přístup k dodávce nad těmito platformami. To nám nově umožňuje lépe „ušít“ řešení na míru zákazníka, právě díky širšímu portfoliu IBM v rodině Business Automation.

Automatizace s IBM nám dává smysl. Díky širokému portfoliu dokážeme pokrýt všechny požadavky zákazníků a to včetně přímé lokální podpory vendora.

Petr Kikuš – HeadCompetence Department

Co je IBM Cloud Pak for Business Automation?

IBM Cloud Pak for Business Automation je modulární set integrovaných softwarových komponent, postavených pro použití v jakémkoliv hybridním cloudu a navržených pro automatizaci úkolů / akceleraci obchodního růstu. E2E (end-to-end) platforma pomáhá firmám analyzovat stávající tok práce, navrhnout aplikace obohacené o prvky umělé inteligence (AI) s low-code nástroji, přiřazovat úkoly například robotům (RPA) a sledovat rostoucí efektivitu.

Začněte využívat výhody efektivnější automatizace vašich procesů s krátkou dobou implementace – čisté řešení s využitím prvků umělé inteligence

Benefity

icon_Bussines_automation_1

Automatizujte různé druhy úkolů

Zjednodušte složité pracovní postupy, manuální úkoly, opakující se rozhodování, extrakci dat, správu záznamů, správu dokumentů, dodržování předpisů a další aktivity, se kterými se denně potýkáte.

icon_Bussines_automation_2

Získejte hlubší praktické poznatky

Použijte řídicí panely (dashboardy) k identifikaci problémů, zjednodušte kroky pro rychlejší řešení a kontinuální zvyšování efektivity.

icon_Bussines_automation_3

Snižujte mezery v dovednostech

Použijte data k identifikaci mezer / nedostatků a poté vytvořte aplikace s low-code a umělou inteligencí (AI), které tyto mezery / nedostatky vyřeší.

icon_Bussines_automation_4

Deployment kdekoli

Získejte flexibilitu pro nasazení v jakémkoli cloudu spravovaném vámi nebo IBM / TIP IT Solutions jako SaaS.

Rozšiřte schopnosti IBM Cloud Pak for Business Automation o open-source nástroje RedHat nově podporované IBM.

Process Automation Manager (PAM)

Red Hat ® Process Automation Managerem je pokročilý nástroj, který v sobě obsahuje: správu obchodních pravidel, procesní enginy s podporou zpracování komplexních událostí, správu případů a engine pro optimalizaci zdrojů.

Vlastnosti a benefity

Icon_pam_1

Business modelování

Vše, co podnikoví uživatelé potřebují k modelování toků a zásad: Modely obchodních procesů a notace (BPMN), nástroje rozhodovacích modelů a notací (DMN) a jazyky pravidel pro konkrétní doménu.

Icon_pam_2

Cloud-nativní vývoj

Vyvíjejte v cloudu, provozujte v cloudu – současně s nasazením hotových modelů jako kontejnerových mikroslužeb na Red Hat OpenShift. Kromě cloud prostředí lze řešení samozřejmě implementovat také on-premise. Volitelně můžete vyvíjet i na vlastní infrastruktuře.

Icon_pam_3

Výkonný Rules engine

Využijte všechny možnosti řešení Drools, výkonného a široce používaného open source Rules engine.

Icon_pam_4

Optimalizace zdrojů

Řešte složité optimalizační problémy pomocí vestavěného nástroje pro správu zdrojů.

Otevřený kód

Tento nástroj je Open source s možností enterprise podpory IBM a plně kompatibilní s rozšířenými technologiemi, jako je git & maven. Samozřejmostí je i kompatibilita s BPMN2 a DMN1.2.

Moderní uživatelská zkušenost

Použijte správce aplikací pro rychlý vývoj moderních uživatelských rozhraní nezávislých na zařízení.

Decision Manager (DM)

Nativní cloudový přístup k vytváření obchodních pravidel a služeb pro podporu rozhodování. Agilní vývoj pravidel s Decision Manager je rychlá, jednoduchá, obchodní platforma pro správu pravidel a rozhodování. Platforma umožňuje vývojářům a dalším uživatelům vyvíjet, aplikace, služby a systémy postavené na těchto pravidlech – s aplikací agilního přístupu. Decision Manager také poskytuje všestrannou sadu rozhodovacích schopností, včetně modulu pravidel založeného na algoritmu PHREAK (evoluce známého algoritmu Rete), a je kompatibilní s DMN v1.3. Podporuje inteligentní procesní rozhodování při využití PMML (Predictive Model Markup Language) a procesního engine pro vyhodnocování komplexních událostí.

Vlastnosti a benefity

Icon_dm_0

Rozhodovací aplikace založené na Kogito

Naučte se používat zcela nové možnosti vytváření a spouštění nástroje Decision Manager, založeném na nástroji Kogito. Vytvářejte atomická pravidla a rozhodovací služby, založené na Java frameworku Quarkus a využívejte zvýšenou efektivitu, díky generování kódu Kogito a funkcím Quarkus hot-reload.

Icon_dm_1

Modul pravidel založený na Drools

Využívejte při návrhu ”síly” nástroje Drools, oblíbeného business rules open source enginu. Decision Manager poskytuje vysoce výkonný a škálovatelný modul pro exekuci pravidel. Algoritmus PHREAK pak poskytuje real-time prostředí, které lze snadno škálovat na stovky tisíc pravidel v jediném prostředí.

Icon_dm_2

Rozhodovací model a zápis (DMN)

DMN (Decision Model and Notation) je relativně nový standard, spravovaný organizací Object Management Group (OMG), stojící také za BPMN (Business Process Model and Notation). Decision Manager je první runtime DMN v1.3 s otevřeným zdrojovým kódem, který podporuje plnou úroveň shody FEEL 3 podle specifikace DMN.

Icon_dm_3

Business Optimizer

Business Optimizer (neboli OptaPlanner) poskytuje snadno použitelný framework pro vytváření řešení ve standardní Javě. Decision Manager, který je nabitý šablonami a referenčními aplikacemi připravenými k jednoduchému použití, poskytuje platformu pro automatizaci téměř každého typu plánovacího problému.

Icon_dm_4

Agilní vývoj

Decision Manager poskytuje nástroje, které cílí na všechny uživatele. Plugin VSCode umožňuje vývojářům vytvářet rozhodnutí pomocí specifikace DMN a testovat je pomocí intuitivního nástroje pro simulaci testovacích scénářů. Protože je služba postavena na technologiích jako Git a Maven, umožňuje vývojářům snadno integrovat Decision Manager se stávajícími technologiemi a metodikami CI/CD, postavenými na Tekton Pipelines, Jenkins, SonarQube a OpenShift.

Icon_dm_5

Cloud – nativní přístup

Vývoj nativního cloud řešení se zaměřuje na vytváření lehkých, bezstavových mikroslužeb, které poskytují výkonná rozhraní (API) nasazená v prostředí kontejnerů pomocí vývojových postupů založených na metodologiích DevOps a Continuous Delivery.

Decision Manager je první platforma pro řízení obchodních pravidel a rozhodování, která plně zapadá do nativního cloudového paradigmatu.

Petr Kikuš – HeadCompetence Department

Kogito Ergo Automate

Cloud – native obchodní automatizace pro vytváření inteligentních aplikací.

Vlastnosti a benefity

icon_Kogito_Ergo_1

Kogito Ergo Cloud

Kogito je od základu navrženo tak, aby ho bylo možné nasadit jak tradičně on-premise, tak v enterprise cloudové infrastruktuře. Využitím nejnovějších technologií (Quarkus, knative atd.) získáte výhodu rychlých startů procesů a okamžité rozložení výkonu na využívaných platformách (Kubernetes).

icon_Kogito_Ergo_2

Kogito Ergo Domain

Kogito se velmi dobře přizpůsobí vaší obchodní doméně. Soustřeďte se na to, o čem podnikání je, místo abyste se zabývali technologií, která za ním stojí.

icon_Kogito_Ergo_3

Kogito Ergo Power

Kogito nabízí vývojářům výkonné prostředí založené na silných komponentách. Dosáhněte jejich okamžité efektivity tím, že budete mít: 

  • Nástroje integrovatelné kamkoli je potřeba.
  • Automatické generování kódu se postará o ušetření 80 % práce vývojářů.
  • Flexibilní přizpůsobení – použijte pouze to, co potřebujete.
  • Zjednodušený lokální vývoj s funkcí live reload.

Chcete se dozvědět více o IBM Cloud Pak for Business Automation a jak ho lze případně využít ve vaší firmě?

Vyplňte své údaje do kontaktního formuláře a my se Vám ozveme.

Kontaktujte nás

Máte dotazy, chcete s námi spolupracovat či byste rádi byli součástí zajímavých projektů?

Zanechte nám Váš vzkaz !