Rozvoj juniorů v TIP IT Solutions

Trainee programy jsou v oboru informačních technologií neocenitelné pro rozvoj talentů. 

Poskytují mladým jedincům, kteří možná teprve začínají svoji kariéru, příležitost získat zkušenosti a praxi v reálném pracovním prostředí. To jim umožňuje nejen rozvíjet své technické schopnosti, ale také se seznámit s pracovní kulturou a týmovou spoluprací. Trainee programy jsou jakýmsi průvodcem, který jim pomáhá objevovat možnosti, které oblast IT nabízí, a nalézt své místo v tomto rozmanitém odvětví.

Trainee Program: Příběh nadaných talentů, kteří oživili náš tým!

V loňském roce jsme přivítali do týmu dva nadané nové kolegy – jednoho vystudovaného lékaře Petro Trahnyuka a druhého strojaře – konstruktéra Jana Peterku. Společně jsme se vydali na cestu skrze náš Trainee program. Teď se můžeme s hrdostí podělit o jejich pokrok!

Cesta skrze IT základy a best practice: Naši Trainee absolventi

Pod vedením Tomáše Topinky procházeli kurzy základů computer science, data science a seznámili se s principy clean code a efektivního workflow při vývoji. S nadšením procházeli procesem code review jejich prvního demo projektu, což jim umožnilo naučit se best practice přístupy a zlepšit své dovednosti.

Raketový start: Naši Trainee absolventi vytvořili weby a změnili směr k API vývoji

Během krátké doby, pouhých 2 až 3 měsíce, naši talentovaní Trainee absolventi vyvinuli dva nové weby a dostali svou první skutečnou příležitost jako Frontendeři na pozici juniorů

Dále přišla další důležitá etapa – změna specializace na API vývojáře. 

S mentorem Petrem Kupčíkem a Janem Kostkou se naši ambiciózní Trainee ponořili do nových výzev. Naučili se vše o HTTP protokolu a základech OSI modelu, pracovali s XML a jednoduchými XSL transformacemi a pochopili architektonické styly REST a SOAP. OAUTH2 jim již není cizí a zdokonalili své dovednosti v práci s GITem a verzovacími systémy obecně. Praktická zkušenost v bance resp. Technický help desk support je jen třešničkou na dortu!

Jsme opravdu pyšní na to, jak naši mladí talenti rostou a rozvíjejí se v našem prostředí. Je nám ctí být součástí jejich profesního růstu. 

Ilustrační foto: Ukázka úkolů k dílčímu testu v průběhu trainee programu

Kontaktujte nás

Máte dotazy, chcete s námi spolupracovat či byste rádi byli součástí zajímavých projektů?

Zanechte nám Váš vzkaz !